Щодо створення дієвого механізму надання допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми в Попільні проводила моніторинг Ірина Бабенко, Голова громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр», під час засідання дискусійного «круглого столу» з членами районної Координаційної ради, з питань сім’ї, гендерної політики, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству, та протидії торгівлі людьми, 17 вересня 2019 р.

   Ірина Бабенко нагадала присутнім про три напрямки державної політики у сфері протидії торгівлі людьми (попередження населення про злочинне явище, боротьба з проявами злочину, надання комплексної безоплатної державної допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми), про 5-ти річну діяльність організації з реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми»; обговорювала досягнення, проблеми, невирішені питання з боку місцевої влади та перспективи формування місцевої політики у сфері протидії торгівлі людьми в умовах децентралізації.

   В дискусії стосовно реальних можливостей Попільнянської РДА, Квітневої, Андрушківської та Корнинської ОТГ, щодо надання допомоги (медичної, психологічної, юридичної, із працевлаштуванням) особам, які постраждали від торгівлі людьми(ОПТЛ), виявилось, що, навіть, при прийнятті місцевих програм надання допомоги ОПТЛ з місцевих бюджетів, Обласна рада чи ОДА може не затвердити ці витрати. Необхідно, щоб саме Обласна рада прийняла відповідну програму по наданні допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми. Представники з ОТГ зазначили, що в ОТГ є фінанси на допомогу постраждалим в лікуванні та відновленні документів, але немає психологів, психотерапевтів, адвокатів.

  Ірина Бабенко запитала представників ОТГ, чи можна об’єднатися  за спільною програмою та ресурсами (спеціалістами та фінансами) на рівні району. Учасники круглого столу відповіли, що це можливо юридично, але практично залежатиме від керівника ОТГ, його переконання та бажання знаходити діалог з колегами.

Отже, за словами Ірини Бабенко, просвітницької роботи на рівні громад для громадської організації вистачить і на наступні роки.

Учасники «круглого столу» отримали матеріали та рекомендації для посилення роботи всіх суб’єктів  згідно їх повноважень у сфері протидії торгівлі людьми на місцевому рівні.

IMG_6977IMG_6974IMG_6972IMG_6968

 

 


Пам’ятка для осіб, які постраждали від торгівлі людьми…



Національний механізм взаємодії суб’єктів. Детальніше…



Кожен постраждалий має право на допомогу. Детальніше…



Дивитися інші заходи ГО ЖІКЦ



@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA@CanadaDev#людинаНЕтовар
GOC_colour_en
LOGO_OSCE_Ukraine_UKR_LOGOTYPE_RGB
Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь