Напередодні Всесвітнього дня прав людини адвокати Житомирського Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (РЦБВПД) Наталія Радушинська і Андрій Мілютін, адвокат приватної практики Володимир Колос, представники національної поліції Катерина Грабчук і Марія Зуб,  фахівці ГО «Жіночого інформаційно-консультативного центру» Ірина Бабенко і Марія Климчук зустрілися за «круглим столом» щоб обмінятися досвідом та інформацією щодо змін в законодавстві у сфері надання правової допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми (ОПТЛ) та їх захисту в  кримінальному судочинстві; захисту прав постраждалих жінок і дівчат від домашнього насильства і сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Володимир Колос розповів про свій багаторічний досвід адвокатської практики захисту простраждалих від торгівлі людьми в рамках реінтеграційної допомоги ОПТЛ за підтримки Міжнародної організації з міграції в Україні: про перший в Україні досвід покарання злочинців на Житомирщині за ст. 149 ККУ «торгівля людьми» – примусова праця; про проблеми судової практики, які не сприяють  покаранню злочинців; про складнощі в роботі з постраждалими, які потребують постійної психологічної підтримки і соціального супроводу.

Наталія Радушинська, заступник директора РЦБВПД, повідомила про готовність адвокатів центру захищати права ОПТЛ в кримінальних справах в суді та запропонувала підписати Меморандум про взаємодію з ГО «Жіночим інформаційно-консультативним центром» з питань спільної допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

Проблемні питання захисту жінок, які страждають від систематичного насильства в сім’ї , та пошук нових підходів для їх вирішення, озвучила поліцейська Департаменту головної інфспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, майор поліції Катерина Грабчук. Марія Зуб, начальник сектору протидії домашньому насильству Житомирського РУП розповіла про складність роботи з постраждалими жінками, які не усвідомлюють важливість фіксації наслідків насильства та про безвідповідальність постраждалих з питання оформлення заяв на покарання кривдника. Пані Катерина і пані Марія переконані, що жінки , як і чоловіки, мало обізнані з правами людини та цінностями.

 

 

 

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь