Підведення підсумків та обговорення планів роботи у сфері протидії торгівлі людьми і запобігання гендерно зумовленому насильству відбувалося протягом листопада і грудня в Житомирській, Бердичівській, Коростенській районних держадміністраціях на засіданнях районних Координаційних рад з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» брав активну участь у підготовці засідань, зокрема провівши консультації з заступниками голів райдержадміністрацій щодо відновлення співпраці з місцевими радами територіальних громад з питання об’єднання зусиль для проведення заходів спрямованих на попередження торгівлі людьми в районах, виявлення постраждалих та надання постраждалим особам від торгівлі людьми комплексної реінтеграційної допомоги.

В засіданнях Координаційних рад прийняло участь 55 фахівців гуманітарної сфери послуг та 26 фахівців закладів охорони здоров’я з м. Житомира, м. Коростеня, м. Бердичева, Овруцької, Олевської, Лугинської, Народицької, Словечанської, Андрушівської, Гришковецької, Пулинської, Попільнянської, Коростишівської, Радомишельської, Романівської, Малинської, Брусилівської, Новогуйвинської територіальних громад Житомирщини.

Учасники засідання обговорювали питання взаємодії соціальних служб, центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, закладів охорони здоров’я з районними управліннями соціального захисту населення, які в області відповідають за надання державного статусу постраждалих осіб від торгівлі людьми та за організацію реабілітаційної комплексної допомоги постраждалим. Актуальним залишається питання надання безоплатної спеціалізованої психологічної допомоги постраждалим, вироблення місцевих систем перенаправлення з дотриманням базових стандартів по роботі з постраждалими від торгівлі людьми заснованих  на правах людини.

Голова ГО ЖІКЦ Ірина Бабенко в своїй промові звернула увагу учасників Координаційних рад на роль Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми в Україні та багаторічну підтримку заходів з протидії торгівлі людьми Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні. Понад 19 тисяч постраждалих від торгівлі людьми громадян України отримали матеріальну, медичну, психологічну, юридичну допомогу за підтримки цих організацій.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь