На засіданні Житомирської обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної політики, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми приділили значну увагу питанню виявленню проявів злочину «торгівля людьми» та проведенню превентивних заходів для населення. Оперуповноважений ВБЗПТЛ ГУ НП в Житомирській області повідомив присутніх про розкриття 3-х злочинів та порушення кримінальних справ за ст.149 ККУ «торгівлі людьми», суміжних злочинів (сутенерство, нелегальна міграція, шахрайство з працевлаштуванням за кордоном). На даний час відбуваються перевірки фірм з працевлаштування за кордоном, які працюють на Житомирщині. Поки що 19 фірм підтвердили свої ліцензії на працевлаштування за кордоном. Інші надають тільки консультативні послуги.

Питання надання допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми не прозвучало у доповідачів. Голова ГО ЖІКЦ Ірина Бабенко представила дані моніторингу політики протидії торгівлі людьми в області та запропонувала ряд рекомендацій для поліпшення роботи влади у цій сфері.

В Рішення Координаційної ради були внесені пропозиції щодо внесення змін до програми «Молодь і родина Житомирщини» на 2020 рік , а саме доповнити заходи з протидії торгівлі людьми напрямком надання допомоги постраждалим особам з фінансовою підтримкою реабілітаційного плану постраждалих. Також було обговорено пропозицію про необхідність прийняття окремої програми протидії торгівлі людьми з чітким розподіленням повноважень суб’єктів Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми.

На@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA@CanadaDev#людинаНЕтовар

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь