Відповідь на таке питання очікувала спеціаліст Коростишівського управління праці та соціального захисту населення, пані Валентина, яка призначена відповідальною особою за надання статусу постраждалим особам від торгівлі людьми, під час тренінгу, який відбувся 10 лютого в м. Коростишеві в рамках проекту «Зміцнення потенціалу об’єднаних територіальних громад  Житомирщини у сфері протидії торгівлі людьми» за підтримки Фонду сприяння демократії.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на який покладено національним  законодавством відповідальність за соціальний супровід та реабілітацію ОПТЛ, знаходиться на стадії ліквідації, а Коростишівська міська ОТГ створює свій такий центр, куди і перейдуть всі спеціалісти. Важливість введення посади психотерапевта стала для учасників тренінгу очевидною після ознайомлення з наслідками торгівлі людьми для постраждалої особи та її родини. При підведенні підсумків ця тема викликала гарячу дискусію, і з приводу рівня винагороди такому фахівцю, і з питання пошуку такого фахівця, і як вплинути на керівників ОТГ, щоб була прийнята відповідна програма.

Координаторка проекту Ірина Бабенко повідомила учасників тренінгу про Закон України «Про співробітництво громад», про можливість ресурсної підтримки від трьох ОТГ Коростишівського району одного, але потужного Центру з надання допомоги ОПТЛ та постраждалим від гендерного насильства. Стало зрозумілим, що жінкам в громадах не вистачає знань з адвокації та лідерських якостей щоб впливати на прийняття рішень в ОТГ. Вирішили разом, що продовжимо спільно готувати пропозиції для керівників ОТГ з питання формування політики протидії торгівлі людьми.

Учасниками тренінгу були 22  особи, серед них 21 жінка та 1 чоловік, серед них: 1 заступник голови ОТГ з гуманітарних питань, 1 начальник служби у справах дітей м/р, 3 практичні психологи ЗОШ,  2 педагоги-організатори ЗОШ, 1 заступник директора ЗОШ з виховної роботи,  2 соціальні педагоги ЗОШ,  1 старша медсестра РЦЛ,  1 провідний спеціаліст із соціальної роботи ОТГ, 2 представник служби у справах дітей РДА, 1 головний спеціаліст УПСЗН, відповідальна особа Коростишівської РДА за надання статусу  ОПТЛ, 1 фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ, 1 головний спеціаліст соц. захисту населення м/р, 1 о/у Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області та 4 викладачі Коростишівського педагогічного коледжу.

Коростишів 4Коростишів 1Коростишів 5

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь