Торгівля людьми – одна з актуальних проблем сучасної України та світу. Це тяжкий злочин, який є грубим порушенням прав людини. Жертвами торгівлі людьми стають мільйони жінок, чоловіків та дітей, які експлуатуються в промисловості, сільському господарстві, хатньому робітництві, секс-бізнесі, жебрацтві та іншій нелегальній діяльності, включаючи незаконне вилучення органів, в усьому світі.

Саме тому сьогодні в Коростенській районній державній адміністрації в рамках тісної співпраці та з метою сприяння посилення координації діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, реалізації проектів, спрямованих на запобігання торгівлі людьми, підсилення переслідування та криміналізації цього злочину, надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми відбувся семінар на тему: «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні в умовах децентралізації. Регіональний компонент в Житомирській області».

Семінар було проведено за підтримки ОБСЄ в Україні експертом з політики протидії торгівлі людьми, головою ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр, координатором понад 30 освітніх та соціальних проектів в Житомирській області, магістром державного управління Іриною Бабенко та експертом з реінтеграції постраждалих осіб від торгівлі людьми ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Марією Климчук.

Участь в семінарі взяли перший заступник голови Коростенської РДА Сергій Кириченко, начальник управління соціальної політики адміністрації Лілія Ситнік, фахівці департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА, спеціалісти управління соціальної політики, служби у справах дітей, відділу освіти, культури, молоді та спорту, відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської РДА, працівники Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, фахівець Коростенського МЦ з надання БВПД.

Під час семінару відбулась презентації діяльності ОБСЄ у сфері протидії торгівлі людьми та результатів проекту. Присутні на семінарі фахівці мали змогу ознайомитись з міжнародними нормативно-правовими актами, нормативно-правовими актами України у сфері протидії торгівлі людьми. Було наголошено на необхідності дотримання Національного механізму взаємодії суб’єктами які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, окреслено їх повноваження, опрацьовано механізми взаємодії та пере направлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми для отримання ними гарантованої державою допомоги в умовах децентралізації.

Також під час семінару було детально розглянуто саме поняття торгівлі людьми, масштаби проблеми, види та необхідні заходи з виявлення постраждалих від торгівлі людьми, потреби таких людей, методи соціальної роботи з ними і фахові вимоги до спеціалістів, які надають послуги з реінтеграції постраждалих.

Окремо Ірина Бабенко зупинилась на питанні ролі територіальних громад у протидії торгівлі людьми, надала практичні поради з проведенні інформаційних кампаній щодо попередження торгівлі людьми та виявлення постраждалих осіб від торгівлі людьми.

Загалом семінар пройшов у форматі конструктивного діалогу. Було заслухано точки зору фахівців з основних проблемних питань з реалізації політики у сфері протидії торгівлі людьми в Коростенському районі та шляхи їх вирішення.

По завершенню семінару уповноважена особа Коростенської РДА з питання оформлення документів на отримання статусу ОПТЛ та надання допомоги отримала індивідуальну консультацію експертів по роботі з кейсами ОПТЛ та документами.

 

Наталія Колєнова, відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської районної державної адміністрації

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь