Як органам виконавчої влади надавати гарантовані державою безоплатні види допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми: медичну, психологічну, правову, соціальну, тимчасове проживання на період реабілітації та іншу, – згідно статті 16 Закону України «Про протидію торгівлі людьми»?  Про труднощі та можливості виконання цих зобов’язань йшлася дискусія між членами Житомирської обласної робочої групи Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Голова ГО ЖІКЦ Ірина Бабенко ознайомила учасників наради з досягненнями України в боротьбі з торгівлею людьми та запропонувала переглянути зміст Положень про діяльність структур ОДА, які є суб’єктами НМВ з питань протидії торгівлі людьми на предмет наявності в цьому документі переліку повноважень щодо виконання заходів з протидії торгівлі людьми. Важливим питанням наради було з’ясування механізму взаємодії обласної групи суб’єктів НМВ з соціальними службами територіальних громад. Питання участі соціальних служб територіальних громад у соціальному супроводі ОПТЛ залишається на даний час проблематичним з різних причин.

Експерт з питань реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми ГО ЖІКЦ Марія Климчук запропонували учасникам робочої наради обговорити ефективність реабілітації 8 ОПТЛ, які в 2020 році отримували комплекс послуг в м. Житомирі, і про те, як в наступних подібних ситуаціях покращити якість та доступність надання допомоги ОПТЛ.

Донець Валентина Євгеніївна, депутат обласної ради, головний експерт за напрямом «Акушерство і гінекологія» ДОЗ ОДА,  розповіла про проблеми та шляхи вирішення питання надання безоплатної медичної допомоги ОПТЛ.

Мазяр Ольга Анатоліївна, юрисконсульт Житомирського обласного центру соціально-психологічної допомоги особам постраждалим від домашнього насильства та торгівлі людьми ( притулку), з попереднього досвіду роботи з ОПТЛ запропонувала перевести на якісно новий рівень взаємодії їх установи з обласним центром соціальних служб, а саме: психологам та соціальним працівникам притулку надавати постійну методичну та практичну допомогу у підвищенні їх кваліфікації з надання психологічної та психолого-педагогічної допомоги ОПТЛ.

На нараді були розглянуті стандарти соціальних послуг з реінтеграції ОПТЛ та методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг ОПТЛ згідно наказів МСП № 452, №458. Обласному центру соціальних служб було рекомендовано дати перелік тем для навчання соціальних працівників на сайті установи з тим, щоб надати інформацію  соціальним фахівцям територіальних громад про можливості підвищення їх кваліфікації  у сфері протидії торгівлі людьми та надання практичної соціально-психологічної допомоги ОПТЛ.

В засіданні робочої групи прийняли участь представники державної міграційної служби, обласного центру зайнятості, Департаменту праці, сімейної та соціальної політики Житомирської облдержадміністрації.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь