29 представників мобільних бригад соціально-психологічної допомоги від територіальних громад Житомирської області зібралися в Центрі психосоціальної підтримки ГО ЖІКЦ для отримання технічної допомоги від фонду UNFPA : планшети для ведення конфіденційної інформації про постраждалих осіб від гендерно зумовленого насильства та промо-жилети для членів мобільної бригади. Привітав присутніх керівник регіонального Вінницького кластеру захисту Дмитро Філіпський. Він розповів про роботу гуманітарних організацій – партнерів кластеру в умовах військового конфлікту. Ірина Бабенко, голова ГО ЖІКЦ запропонувала підписати меморандуми про співпрацю між мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги  та ГО ЖІКЦ у сфері надання психологічної допомоги постраждалим від гендерного насильства та з підвищення кваліфікації соціальних працівників по роботі з особами, які переживають стресові ситуації. Для представників мобільних бригад було надано електронні посібники «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Особливості створення і забезпечення роботи» виданий в рамках проекту UNFPA  та МБФ «Української фундації громадського здоров’я».

«Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це спеціально утворене об’єднання спеціалістів (практичного психолога, соціального працівника), які надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим (у т.ч. особам до 18 років) від домашнього насильства та й насильства за ознакою статі шляхом безпосереднього втручання й перенаправлення (за потреби) до інших фахівців. Надання послуг здійснюється під час виїздів на випадки в спеціально організованому транспорті або в спеціально відведеному/ адаптованому приміщенні на базі суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері запобігання й протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі.

Найголовніша перевага такої бригади полягає у її мобільності. За рахунок ефективного й швидкого реагування послуга наближається до постраждалої особи, що дає можливість вчасно виявити випадок насильства, надати соціально-психологічну допомогу тим, хто її потребує, і скерувати до інших служб, якщо у цьому є необхідність. Мобільна бригада забезпечує виїзд у складі не менше двох фахівців у малодоступні населені пункти, віддалені райони міст, у тому числі в сільську місцевість, у компактні поселення внутрішньо переміщених осіб, територія яких закріплена за мобільною бригадою. Бригади утворюються на підставі типових положень про окремі види спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, затверджених Кабінетом Міністрів України. Наприклад, мобільна бригада діє на підставі положення, яке розробляється на основі Типового Положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 654 і затверджується її засновником, тобто центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або іншою загальною або спеціалізованою службою підтримки постраждалих осіб, при якій утворена мобільна бригада.»

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь