Про роботу державних і недержавних організацій на Житомирщині у сфері протидії торгівлі людьми і гендерно-зумовленому насильству  звітувалися учасники і учасниці засідання Житомирської обласної Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми» 22 листопада 2023 р. , засідання якої відбулося в Житомирській обласній військовій адміністрації.

Про важливість напрямку роботи у сфері попередження гендерно зумовленого насильства у своїй привітальній промові висловив заступник голови ЖОВА, голова Координаційної ради Віктор Градівський. Начальник відділу з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, секретар обласної координаційної ради Тетяна Шмаюн повідомила присутніх про роботу державних організацій, а саме : «Завдяки реалізації державної субвенції у 2021 році в області працює чотири служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства – два притулки у Березівській та Романівській громадах, денний центр у Курненській громаді та спеціалізована служба у Семенівській громаді, закуплено чотири автомобіля. У 2023 році Житомирщина отримала державну субвенцію в сумі 4,6 млн. грн. на створення одного денного центру  та трьох служб первинного соціально-психологічного консультування постраждалих осіб. На даний час чотирма територіальними громадами проводиться робота по освоєнню коштів. Особлива увага приділяється створенню та діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. В області створено та функціонує 43 мобільні бригади, з яких  7 утворено цього року. Проте ми розуміємо, що такі бригади мають працювати у кожній громаді, що має бути нашим спільним пріоритетним завданням. У Житомирській області, починаючи з 2012 року, станом на  28 липня 2023 року, статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено для 55 осіб. У 2023 році 11 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми  Всі ці люди отримали допомогу, відповідно до своїх потреб. Ще два пакети документів на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, направлено до Національної соціальної сервісної служби України для розгляду можливості щодо встановлення вищезазначеного статусу. Вперше ці пакети документи готували фахівці управління соціального захисту населення Житомирської районної військової адміністрації.

Включилися в цю роботу також відповідальні працівники управління соціального захисту населення Коростенської районної військової адміністрації, Звягельської та Бердичівської районних військових адміністрацій.»

Радник голови Житомирської обласної державної адміністрації з гендерної політики  Наталія Тарасенко  розповіла ро роботу в області громадської організації «Паритет» по виконанню програми «Жінка.Мир.Безпека» (1325)

Ірина Бабенко, голова ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» прозвітувала про роботу організації за 2023 рік у сфері протидії торгівлі людьми та гендерно зумовленому насильству: «60 фахівців з райдержадміністрацій і місцевих адміністрацій територіальних громад пройшли навчання на 2-денних офлайн тренінгах з формування Національного механізму взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми в Житомирському , Бердичівському, Коростенському і Звягельському районах Житомирської області. Спільно з міграційною поліцією ГУНП в Житомирській області виявлено 11 постраждалих від торгівлі людьми і яким надано матеріальну допомогу та супровід адвоката в суді. Надано матеріальну допомогу, психологічну і юридичну підтримку 10 постраждалим від гендерно-зумовленого насильства (3-постраждалих жінки від сексуальної експлуатації та згвалтування, 7 постраждалих жінок від домашнього насильства з боку статевого партнера) за підтримки Міжнародної організації з міграції. 2093 жінки підвищили свою обізнаність з ГЗН на інформаційних сесіях  ГО ЖІКЦ та 2000 жінок отримали «пакети гідності» (засоби особистої жіночої гігієни), 119 жінок і 21 чоловік отримали психосоціальну допомогу на індивідуальних і групових заняттях з психологом організації за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.»

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь