Про досвід реалізації проекту «Підвищення економічних можливостей осіб групи ризику у сфері протидії торгівлі людьми» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Урядів Канади та Норвегії, місії США до ОБСЄ.

   В грудні 2018 року закінчився 4-х річний пілотний проект, завдяки технічній і фінансовій підтримці донорів було створено мале швейне підприємство «Барвиста». Соціальний характер підприємства, зазначений у назві, означає, що прибутки від комерційної діяльності спрямовуються на соціальні та освітні програми єдиного засновника – громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр»( ГО ЖІКЦ).
За Статутною діяльністю соціальні програми ГО ЖІКЦ підтримують осіб, які стали жертвами торгівлі людьми та жінок – жертв домашнього насильства. Освітні програми охоплюють всі верстви населення, особливо групи ризику, з питань безпечної подорожі та працевлаштування за кордоном, з питань захисту постраждалих осіб від торгівлі людьми та домашнього насильства.
Соціальний характер підприємства проявляється ще й тому, що на підприємстві працюють жінки дискриміновані на ринку праці (вік більше 45, стан здоров’я), з низькою конкурентоспроможністю ( відсутність досвіду роботи, вік 17-19 р.), незалежно від віку та наявності диплому швачки чи кравця. Підприємство дає можливість спробувати себе в цій справі, навчитись шити.
Усвідомлюючи що «кадри вирішують все», соціальному підприємстві важко конкурувати з успішними підприємствами, де працюють високопрофесійні фахівці і є фінанси (багаторічне кредитування, інвестиції) для їх утримання. Саме тому Соціальне підприємство потребує донорської підтримки, поки не сформується власна команда фахівців та напрацюються стабільні зв’язки з клієнтами – замовниками швейної продукції.
За 4 роки становлення навчання швацькій справі та стажування пройшли більше 50 жінок групи ризику, частина з яких для професійного старту були працевлаштовані і на «Барвистій», а потім на більш потужних швейних фабриках чи інших підприємствах м. Житомира та Києва. Залишаються працювати на підприємстві «Барвиста» жінки, які дотримуються вимог високої якості пошиття жіночого, дитячого одягу, предметів домашнього текстилю, корпоративного одягу.
На даний час на підприємстві працевлаштовано 9 працівниць. Продовжуємо допомагати жінкам та дівчатам освоїти практичні навички у швацькій справі та працевлаштовуємо. Нажаль більшість жіночої молоді за фахом кравець та швачка помандрували шукати щастя в Польщу, що створює високий попит цих професій на ринку праці в Житомирській області.