14-15 червня 2015 року в смт. Володарськ-Волинську відбувся тренінг з підвищення кваліфікації державних службовців в рамках національного проекту Координатора проектів ОБСЕ в Україні та Міністерства соціальної політики «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проведення заходу відбулося за фінансової підтримки Уряду Канади.

Тренери громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» на протязі двох тренінгових днів надали вичерпну та детальну інформацію стосовно законодавчої бази у сфері протидії торгівлі людьми, поділилися власним 15-ти річним досвідом роботи з постраждалими особами від торгівлі людьми та сприяли побудові ефективної взаємодії між суб “єктами для проведення заходів з попередження торгівлі людьми, виявлення постраждалих осіб, надання їм медичної, допомоги психологічної та юридичної підтримки.

Фахівці під час навчального тренінгу поглибили розуміння явища «торгівля людьми», ознайомились з основними напрямками захисту постраждалих осіб та надання їм всебічної допомоги у реабілітації. Варто відзначити, включеність учасників тренінгу під час обговорення теми, дискусій та практичних вправ. Були підняті питання про особливості заповнення опитувальника, його роль у наданні або відмові у статусі; які документи необхідно відправляти до Мінсоцполітики, окрім опитувальника. Важливим етапом у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми виявилося їх інформування, і фахівці дійшли єдиного висновку, що краще попередити ситуацію, ніж в майбутньому зустрітися з її наслідками.

Слідуючи програмі були розглянуті та відпрацьовані на практиці, у формі рольової гри, заповнення опитувальника, проведення інтерв’ю, проведення засідання координаційної ради, складання оцінки потреб та реабілітаційної програми постраждалій особі.

Під час програвання інтерв’ю, зі сторони «державного службовця» була висловлена думка про виникнення труднощів під час опитування постраждалого, що дійсно необхідно володіти психологічними техніками введення бесіди, чітко орієнтуватися в бланку та питаннях опитувальника, виникає необхідність специфічної організації всього процесу (окреме приміщення , безпечне середовище, включеність в розмову, контролювання власних рухів, поглядів, тощо).

По завершенню другого тренінгового дня в особі голови селищної ради, Валентини Григорівни, було висловлено щиру подяку, та наголошено, що це один з не багатьох заходів, який не лише надав вичерпну інформацію про визначену тему, але й стимулював активність та зміну позицій щодо ситуації торгівлі людьми та власну роль в її попередженні та наданні допомоги людям, даної категорії.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare