Гендерно зумовлене насильство (насильство за ознакою статі) стало пріоритетною темою освітніх заходів Жіночого інформаційно-консультативного центру  для жіночого населення територіальних громад Житомирського району. Як стереотипні погляди населення на соціальну роль жінки, соціальну роль чоловіка  закріплюють фактичну нерівність жінки і чоловіка в економічній сфері, в питанні свободи вибору та права голосу в сім’ї, заважають кар’єрному зростанню жінок, і, як найгірший прояв нерівності – насильство до жінок з боку чоловіків, як фізично сильнішої та економічно незалежної статі, і які мають владу, стає звичаєм, побутовою сваркою.

Відео лекторії на тему «Запобігання гендерно зумовленому насильсту (ГЗН)» були проведені в дванадцяти територіальних громадах : Тетерівської, Березівської, Станишівської, Курненської, Попільнянської, Пулинської, Хорошівської, Глибочицької, Брусилівської, Чуднівської, Любарської, Житомирської міської.

На початку заходу учасниці оговорювали найцінніші права людини: «право на «здоров’я», «право на життя» «освіту та розвиток» «захист від тортур», «гідне поводження», «рівність», «свободу вибору». Учасниці активно наводили приклади на питання «де і ким можуть порушуватися права людини?» : «на роботі»,  «вдома», «на вулиці», «під час навчання». Тренерка, Людмила Кулік, наводила приклади проявів економічного, психологічного, фізичного, сексуального насильства в сім’ї, їх наслідків для розвитку посттравматичного стресового розладу, та про необхідність постраждалим жінкам  звертатися до психологів та психотерапевтів. Цікавою виявилась відповідь учасниць в одному із сіл на питання: «Хто від кого, на їх думку, найбільш економічно залежний : чоловік від жінки чи жінка від чоловіка?» – де більшість учасниць відповіли, що чоловік залежить від жінки, тому що в їх селі працюють в більшості жінки, а чоловіки не можуть знайти роботу.

На запитання тренерки «чому постраждалі не звертаються за допомогою», учасниці називали наступні причини: «не знають своїх прав», «не знають куди звертатися за допомогою», «страх осуду», «сподіваються, що все налагодиться, навіщо виносити «сміття з хати»». Під час розгляду національного законодавства щодо захисту прав потерпілих, одна з учасниць сказала, що призначення штрафу у вигляді покарання кривдника не є дієвим засобом,  оскільки кошти на сплату штрафу йдуть з сімейного бюджету. Інша учасниця зазначила, що жодного разу не бачила, щоб кривдники виконували громадські роботи за вчинення насильства.

Жінки обговорювали важливість психологічної підтримки для всіх категорій населення, тому що під час війни насильство у родинах ще більш загострюється через психологічну напругу.

Всі жінки, які прймалиучасть в освітньому заході отримали набори особистих засобів гігієни –«пакети гідності» за фінансової підтримки проекту Міжнародним  медичним корпусом.

rbt

Під час повітряної тривоги освітні заходи проходили в укритті, а світло забезпечували електрогенератори.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь