Фонд ООН у галузі народонаселення оголосив запит на тендер «Запровадження програми співробітництва органів громадського суспільства з готелями/готельними мережами з метою задоволення негайних потреб жінок, постраждалих від гендерно зумовленого/домашнього насильства, у безпеці та житлі, в тому числі в умовах пандемії COVID-19. Цей запит відкритий для всіх організацій громадянського суспільства, які працюють у сфері протидії та запобіганню домашньому насильству, та є офіційно зареєстрованими згідно законодавства України.

Для громадських організацій було проведено вебінар “Партнерство між готелями та громадськими організаціями заради надання тимчасового притулку постраждалим від домашнього насильства”у рамках проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки уряду Швеції. Спікерка вебінару  – Сюзанна Маркус, директорка з питань партнерства та залучення громад Національного альянсу за безпечне житло (США) поділилася з учасниками вебінару посібником щодо використання готелів для задоволення негайних потреб постраждалих осіб у безпеці та житлі та двома прикладами Протоколів про наміри, укладеними з готелями.

Насильство проти жінок та дівчат є одним з найбільш поширених порушень прав людини у світі. Воно не знає ніяких соціальних, економічних чи національних кордонів. Гендерно зумовлене насильство (далі – ГЗН) підриває здоров’я, гідність, безпеку та автономію потерпілих, залишаючись прихованим через культуру мовчання. Воно негативно впливає на сексуальне та репродуктивне здоров’я дівчат і жінок. ГЗН залишається широко поширеним в Україні, а збройний конфлікт у східній частині України призвів до збільшення ризику таких ситуацій. Насильство тягне за собою довгострокові наслідки для здоров’я й благополуччя жінок і дівчат, суттєво впливає на їхню здатність брати участь у житті громади й суспільства. Для відновлення чи реабілітації жінкам і дівчатам може знадобитися тривала допомога, перш ніж вони зможуть повернутися до повноцінного життя. Тому розвинена система надання послуг з попередження та протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому, у тому числі надання послуги притулку для жінок, забезпечує основні аспекти захисту, надання послуг і ресурсів, що сприяє відновленню після насильства, відновленню самооцінки, самовизначенню для побудови самостійного життя.

З метою розширення можливостей із забезпечення тимчасовим житлом жінок, які з якихось причин не можуть скористатися послугами притулків у місцевих громадах, а також як тимчасове рішення до моменту відкриття притулків чи облаштування іншого житла, доцільно використовувати готелі. Використання готелей в рамках програм з протидії домашньому/насильству за ознакою статі також є частиною стратегії реагування на пандемію. Так само, як і у звичайних умовах, безпечне розміщення в готелях може забезпечити більшу гнучкість у вирішенні негайних потреб постраждалих осіб у безпечному житлі під час нинішньої кризи громадського здоров’я.

Фонд ООН у галузі народонаселення запрошує кваліфікованих організацій громадянського суспільства (далі – ОГС), які працюють у сфері протидії та запобіганню домашньому насильству не менше 1 року. Вибраний постачальник послуг працюватиме під керівництвом спеціалістки UNFPA з питань запобігання та протидії ГЗН та у тісній співпраці з командами Програми з просування гендерної рівності, розбудови потенціалу жінок та дівчат та Програми запобігання та протидії ГЗН UNFPA.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь