18 жовтня – Європейський День боротьби проти торгівлі людьми. В цей день в Житомирі відбулася акція «Хода за Свободу» з метою привернення уваги населення до злочину проти людства – «торгівля людьми». Ініціатором заходу в Україні є міжнародна громадська організація А-21, яку підтримали Мінсоцполітика, МОМ в Україні, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми. В Житомирі в акції прийняли участь державні службовці обласної держадміністрації та міської ради, громадські організації «Авенір» та «Жіночий інформаційно-консультативний центр».

Через пандемію COVID-19 дедалі більше людей опиняються у скрутному економічному становищі і змушені шукати способи заробити на проживання, що призводить до додаткових ризиків. Більшість постраждалих (93%) серед тих, що були виявлені МОМ у перші шість місяців 2021 року, потрапили в ситуацію трудової експлуатації. Три чверті з них — чоловіки. Понад 80% постраждалих мають технічну або вищу освіту. Уперше, відколи МОМ почала надавати реінтеграційну підтримку постраждалим внаслідок торгівлі людьми, Польща очолила рейтинг країн, де українці найчастіше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми (38%), а Російська Федерація (36%) та власне Україна (18%) опинилися на другому і третьому місцях.

Загалом у співпраці з мережею партнерських неурядових організацій МОМ надала реінтеграційну допомогу близько 19 000 людей. Ця підтримка, серед іншого, включає правові консультації та представництво інтересів у цивільних судах, медичну допомогу, психологічні консультації, надання притулку, навчання для підвищення кваліфікації та ґрантові програми для постраждалих, які прагнуть започаткувати власний бізнес

Оскільки сотні тисяч людей були змушені залишити свої домівки через кризу, і перед Україною все ще стоять складні випробування, для українців значно підвищився ризик стати жертвою різних форм торгівлі людьми. В центрі уваги діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні в сфері протидії торгівлі людьми – запобігання злочинам, посилення переслідування злочинців та допомоги постраждалим.

Зважаючи на те, що зловмисники дедалі більше використовують для таких злочинів кіберпростір, особлива увага тепер приділяється цифровим аспектам проблеми, включно із необхідністю інформування людей про принципи кібер-гігієни та безпечного користування Інтернетом.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні також надає експертну підтримку розробці законопроектів та нормативної бази; підтримує проведення просвітницьких кампаній; навчає правоохоронців, інспекторів праці та соціальних працівників, вчителів, журналістів та громадянське суспільство.

Ключовий інструмент – Національний механізм перенаправлення, який визначає механізм співпраці між державними та недержавними установами в організації належної допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

З 2003 року громадська організація «Жіночий інформаційно-консультативний центр» надала допомогу до 300 постраждалим від торгівлі людьми ( жінкам, чоловікам, дітям): фінансову, медичну, психологічну, допомогу у  працевлаштуванні. Контактний телефон 096-456-55-56.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь