Закінчено реалізацію проєкту з підвищення обізнаності жінок і дівчат про попередження гендерно зумовленого насильства та захист постраждалих жінок спеціалізованими службами в Житомирській області, який було підтримано Міжнародним Медичним Корпусом (IMC).
В інформаційних сесіях «Запобігання проявам гендерно зумовленого насильства» взяли участь 2093 жінки та дівчини і 101 чоловік. За віковою характеристикою : 64 дівчини- 14 років, 551 дівчат -15-18 років, 190 молодих жінок – 19-29 років, 1130 жінок – 30-50 років; 158 жінок віком понад 60 років.
Протягом проєкту отримали психосоціальну підтримку 84 особи (підлітки, дівчата, жінки та чоловіки) використовуючи телефонну лінію психологічної підтримки (18), індивідуальні онлайн-сесії (35); індивідуальні очні консультації (31). За віковою характеристикою психосоціальну підтримку отримали: 8 дівчат віком 14 років, 17 дівчат – 15-18 років, 7 жінок – 19-29 років, 47 жінок – 30-59 р., 3 жінки – понад 60 р. Всього 82 жінки. Також звернулися 2 чоловіка віком 15 і 19 р.
Були створені Telegramm-канал та Viber-канал «Психосоціальної підтримки», на яких психолог розміщувала пости: «Самодопомога для стабілізації емоційного стану»; « Практика «майндфулнес» (навички стабілізації емоційного стану); «Як подолати стрес, перебуваючи в укритті», «Тривожні думки: рекомендації щодо самодопомоги».
Запити на психологічні консультації: зменшення рівня тривожності та емоційної напруги, стабілізація та покращення емоційного стану, підвищення самооцінки, налагодження дитячо-батьківських стосунків, страх самотності, емоційне вигорання, налагодження внутрішньо сімейних відносин, проблеми у відносинах із хлопцем, налагодження стосунків із дівчиною, комунікативні проблеми; домашнє , економічне і психологічне насильство; налагодження міжособистісних відносин, самоконтроль та саморегуляція. Після кожної сесії особи ділились своїми почуттями, змінами в емоційному стані та ступенем вирішення/подолання їх психологічних проблем тощо.
Впродовж проєкту психологами організації було проведено 12 груп самодопомоги, в яких взяли участь 89 осіб.
«Пакети гідності» (гуманітарна допомога засобами особистої жіночої гігієни) отримали 1903 жінки і дівчат після їх участі в інформаційних сесіях з підвищення обізнаності про ГЗН; 36 жінок , учасниць груп самодопомоги; 25 жінок групи ризику (ЛГБТІ+, ВІЛ ); 36 жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах. З них 272 ВПО. Всього 2000 жінок і дівчат.
16 Онлайн- тренінгів і 4 Офлайн – тренінги на тему «Роль керівників організацій щодо попередження СЕН у громадах» для керівників місцевих органів влади територіальних громад та структурних підрозділів місцевих рад проведено було проведено для 20 місцевих рад Житомирського району, в яких прийняли участь 209 представників органів місцевої влади: 162 жінки і 47 чоловіків: секретарі і спеціалісти оргвідділу місцевих рад, старости і діловоди, спеціалісти і керівники Центрів надання адміністративних послуг, керівники і спеціалісти служби в справах дітей, керівники і спеціалісти відділу освіти, освітніх закладів; спеціалісти відділу культури, сімейні лікарі і начальники відділу охорони здоров’я, керівники і спеціалісти соціального захисту населення, працівники фінансового відділу, керівники і спеціалісти Центру надання соціальних послуг, спеціалісти інклюзивно -ресурсних центрів (ІРЦ), фахівці мобільних бригад.
65% учасників та учасниць «цілком» погодились з впровадженням в їх організації Політики захисту від СЕН, або Кодексу етичної поведінки співробітників організації. 32% учасниць і учасників висловились терміном «можливо», але якщо більшість співробітників і керівників підтримають таку ініціативу. Не погодились з необхідністю застосування Політики запобігання СЕН в організації 3 % учасників тренінгів.