9 жовтня в м. Житомирі психологи, психотерапевти, клінічні психологи, практичні психологи сфери охорони здоров’я зустрілися за «круглим столом» з фахівцями ГО «Жіночого інформаційно-консультативного центру» з питання надання спеціалізованої психологічної допомоги постраждалим жінкам і дівчатам від сексуального насильства. Захід відбувся в рамках проєкту « Впровадження для фахівців сфери охорони здоров’я та соціальних працівників освітніх і тренінгових програм з надання психосоціальної і медичної допомоги постраждалим жінкам і дівчатам від сексуального насильства /ПТСР» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
Модератором засідання Вікторією Сенкевич, координатором ДОЗ за напрямком «медична психологія», було розглянуто ряд актуальних питань, пов’язаних з функціональними обов’язками психологів, практичних психологів, психотерапевтів, клінічних психологів, які працюють в медичних закладах, їх навантаженням, рівнем оплати праці, відповідності рівня освіти для здійснення практики клінічного психолога та можливості отримати диплом клінічного психолога у відповідних ВУЗах України.
Голова ГО ЖІКЦ Ірина Бабенко ознайомила учасників і учасниць «круглого столу» з діяльністю організації у сфері попередження гендерно зумовленого насильства та надання допомоги постраждалим, про проведення онлайн-навчань для соціальних працівників і медиків першої ланки з надання первинної психологічної допомоги особам, які пережили стресові ситуації насильства та підняла питання про необхідність вироблення механізму перенаправлення постраждалих жінок і дівчат від сексуального насильства до психологічної допомоги в медичні заклади на безоплатній основі.
Валентина Донець, кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, провела дискусію з присутніми фахівцями з питань перспектив розвитку системи надання психологічної допомоги клінічними психологами та перенаправлення виявлених підчас медичного огляду постраждалих жінок і дівчат від сексуального насильства гінекологами та сімейними лікарями до спеціалізованої психотерапевтичної допомоги в медичні заклади Житомирської області.
Тетяна Осіпович, клінічний психолог КНП Житомирської обласної дитячої лікарні ознайомила присутніх з проектами Законів України 9433, 9434, прийняття яких врегулює діяльність психологів у медичних закладах.
Підводячи підсумки було вирішено про проведення адвокаційних заходів , спрямованих на вирішення проблемних питань із запровадженням системи надання психологічної допомоги в медичних закладах.