В прес-центрі Житомирської обласної адміністрації відбулося засідання у форматі «круглого столу» суб’єктів обласного Національного механізму взаємодії ( НМВ), які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми присвяченого Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми. Про забезпечення реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми ( ПТЛ) в Житомирській області доповідала начальник відділу сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Шмаюн Тетяна Михайлівна на основі інформації громадського моніторингу, який було здійснено в області громадською організацією «Жіночим інформаційно-консультативним центром» за 2023 рік. Районним державним адміністраціям  і місцевим адміністраціям громад були озвучені рекомендації щодо прийняття відповідних районних програм або заходів на виконання обласної програми протидії торгівлі людьми, про організацію системи звітності суб’єктів про проведену роботу у цій сфері, про посилення просвітницької роботи з населенням шляхом висвітлення інформації на сайтах адміністрацій і структурних підрозділів.

Голова ГО «Жіночого інформаційно-консультативного центру» ( ГО ЖІКЦ)  Ірина Бабенко розповіла про напрямки роботи організації з протидії торгівлі людьми, яка здійснювалася за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні: 262 фахівця з 66 громад Житомирської області і з 4х районних адміністрацій отримали знання з питань державної політики у сфері ПТЛ, нормативно-правової бази, з питань надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на 2х денних тренінгах; 76 керівників області прийняли участь в тренінгах, на яких обговорювалися питання реалізації заходів з ПТЛ на рівні громад; 114 заступників закладів освіти пройшли сертифікований онлайн-курс з ПТЛ Міжнародної організації з міграції; 217 внутрішньо-переміщених осіб ( ВПО) в місцях компактного поселення були поінформовані про ризики потрапляння до рук торгівців людьми; 200 учнів професійно-технічних училищ та коледжів м. Житомира підвищили свою обізнаність з безпекової поведінки під час інформаційних сесій. Спільно з міграційною поліцією ГО  ЖІКЦ в 2023 році виявили 19 постраждалих від торгівлі людьми (ОПТЛ) за такими видами злочину, як втягнення в злочинну діяльність і сексуальна експлуатація. За підтримки МОМ в Україні  ОПТЛ отримали матеріальну допомогу на суму 475 тисяч гривень та супровід адвоката для захисту ОПТЛ в судовому провадженні. Виявлені фахівцями ГО ЖІКЦ серед ВПО 22 особи, які постраждали від насильства, пов’язаного з війною перебуваючи на окупованих територіях, отримали від МОМ в Україні матеріальної допомоги на суму понад 500 тисяч гривень.

На круглому столі було прийнято рішення про проведення в серпні обласної Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання домашнього насильства та протидії торгівлі людьми, на якому буде приділено увагу повноваженням суб’єктів НМВ, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми згідно закону України «Про протидію торгівлі людьми».

Поділитися