Залучення жіночої молоді в діяльність громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» у сфері протидії торгівлі людьми та гендерно зумовленого насильства є важливим завданням в інституційному розвитку організації. Чи зацікавлена молодь працювати в цій сфері? Впродовж трьох місяців тренерки Марія Климчук і Людмила Кулік проводили інформаційні сесії для студентської молоді вищих навчальних закладів, в яких розповідали про досвід організації у проведенні профілактичної діяльності з попередження насильства.Дівчата були вражені статистичними даними за 2024 рік: національною поліцією зареєстровано 364 кримінальних правопорушень щодо згвалтувань, 132 – за вчинення сексуального насильства, 110- за вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла 16 років, 167- за розбещення неповнолітніх, 11 – за сексуальні домагання до дитини.
З анкет зворотнього зв’язку стало відомо, що 64% учасниць інформаційних сесій зацікавлені в проведенні тренінгів з попередження торгівлі людьми та 45 % з гендерно зумовленого насильства, виявили бажання працювати в проєктах 22 учасниці, проводити разові тематичні акції 20 учасниць, набути практичні навички з кейс-менеджменту жінок, які опинилися в кризових ситуаціях – 11 учасниць з 44х опитаних студентів.
Студентки психологічного факультету Катерина і Софія впродовж місяця відвідували Жіночий Центр і знайомились з роботою фахівців організації з методиками проведення тренінгів, навчальних ігор, індивідуальних консультацій, інформаційних кампаній.
Відгук Катерини
«…Ми дізнались, що ЖІКЦ працює ще з 2000-ого року, якраз коли жінок у великій кількості почали скорочувати з заводів та дитячих садочків. Центр багатьом дав в проєктах робочі місця, не дивлячись на вік, статус, досвід роботи. Давали роботу людям, які просто мали бажання працювати і навчатись. Багато жінок, які зараз мають доволі успішну професійну діяльність, отримали потрібні навички саме в Жіночому інформаційно-консультативному центрі. Також в ЖІКЦ зʼявилась перша «гаряча лінія» в Житомирській області, фахівці якої надавали психологічну підтримку особам, які перебували в кризових станах 24 години на добу. Жіночим інформативно-консультативним центром було запущено багато проєктів у сфері гендерної політики, протидії торгівлі людьми, попередження домашнього насильства, підвищення економічних можливостей жінок та підтримки громадських ініціатив, такі як культурні та екологічні проєкти, громадянська освіта, проєкти з розвитку жіночого лідерства. Проводили корекційно-розвивальну програму з дітьми дитячих будинків. При центрі раніше також працював притулок, в якому допомагали жінкам постраждалим від торгівлі людьми: відновлювали психічне і фізичне здоровʼя, допомагали розвинути потенціал кожної жінки, працевлаштувати, розвинути лідерські якості, комунікативні навички тощо. Було цікаво слухати історію організації та окремих працівників, розуміти ціль ЖІКЦ та відчувати власні ресурси щось змінити. Це був неймовірний досвід. Залишаються лише приємні очікування від подальшої співпраці!»
Інституційний проєкт Жіночого інформаційно-консультативного центру, спрямований на залучення молоді до участі в заходах з протидії торгівлі людьми і попередження гендерно-зумовленого насильства впроваджується за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.