Під такою назвою відбулися тренінги в місті Бердичеві для фахівців у сфері запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству Бердичівської міської громади і громад Бердичівського району: Гришковецької, Райгородоцької, Швайківської, Семенівської  в рамках проєкту “Право на життя без насильства — цінність, за яку бореться Україна” ГО «Центру «Жіночі перспективи» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Тренінг проводили тренерки ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр», яка є партнерською організацією в мережі CAFI українських жіночих організацій з протидії ГЗН під головуванням ГО «Центру «Жіночі перспективи».

В тренінгах взяли участь 30 фахівчинь : спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства ,  психологи/соціальні педагоги гімназій і центру професійного розвитку працівників освіти, фахівчині Центрів надання соціальних послуг,  сектору опіки і піклування міської та районної служби у справах дітей, інспектор сектору протидії домашньому насильству Бердичівського районного відділу поліції, фахівці міського відділу та районного сектору підтримки сім’ї управлінь сім’ї та соціального захисту населення. Робота всіх фахівців пов’язана з виявленням і наданням допомоги постраждалим від насильства дорослим і дітям.

Захід проводився з метою підвищення обізнаності учасниць про проблему гендерно зумовленого насильства, розвитку навичок розпізнавання ситуацій насильства та безпечного втручання, інформування про ресурси допомоги постраждалим, формування нетерпимого ставлення до насильства та заохочення до активної участі у створенні суспільства, вільного від насильства.

В програмі тренінгу застосовані вправи-криголами (знайомство, правила, очікування), презентація основних понять (гендер, стать, види насильства, наслідки насильства, коло насильства), демонстрація відеофільму «Коло насильства» Елеонор Волкер, гра «Рівень (не) втручання», фасилітаційні вправи  на закріплення отриманих знань  “Причини бездіяльності”, “Наслідки (не)втручання”, “Кроки до свободи без насильства” та на підведення підсумків вправа «Один крок».

Групи фахівчинь на тренінгу активно приймали участь у всіх вправах. Найбільшу зацікавленість проявили до настільної гри-симулятору «Рівень (не)втручання». Учасниці моделювали поведінку «Свідків» згідно отриманих ролей. Відтворюючи віртуальну громаду та  втручання чи невтручання  «Свідків» в епізодах з різними проявами насильства, учасниці  на практиці оцінили, як можуть реагувати мешканці громади на гендерно зумовлене насильство, проаналізували наслідки різних рівнів втручання, перебуваючи у ролі свідка. Головним і важливим висновком учасниць було усвідомлення важливої навички для фахівця – «не осудження», «неупередженого ставлення», «намагання зрозуміти» поведінку людини, яка стала свідком насильства, усвідомлення того, що всі люди різні, мають різний життєвий досвід, різну психіку, цінності, фізичну силу, виховання, рівень знань, вік, стан здоров’я, що в комплексі і формує саме таку їх реакцію (втручання або невтручання) на ситуації насильства.

Учасниці тренінгів підводили підсумок навчання з намірами проводити просвітницьку роботу для населення, молоді, подавати інформацію про організації допомоги в соцмережах, готувати тематичні статті про попередження гендерно зумовленого насильства на сайти організацій і продовжувати поглиблювати знання з національного законодавства у сфері захисту постраждалих від насильства.

Поділитися