Міжнародні стандарти надання допомоги постраждалим жінкам від насильства та основні принципи взаємодії фахівців з постраждалими були ключовими темами в тренінгах для фахівців соціальної сфери, які проводились громадською організацією «Жіночим інформаційно-консультативним центром» в рамках проєкту «Право на життя без насильства — цінність, за яку бореться Україна»  партнерської громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», і реалізація якого здійснена за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

90 фахівців соціальної сфери громад Житомирщини: центрів надання соціальних послуг, соціальних служб, мобільних бригад, служб у справах дітей, психологів ліцеїв та кризових центрів, офіцерів поліції з питань запобігання домашньому насильству взяли участь в навчанні. Всі фахівці- учасники і учасниці тренінгів в громадах згідно своїх посадових обов’язків надають різні види допомоги ( психологічну, інформаційну, правову, соціальну) постраждалим жінкам і дівчатам від домашнього, гендерно зумовленого та сексуального насильства. Як встановити довіру до фахівця з боку постраждалої, як зберігати фахівцю «приватну історію насильства» постраждалої особи  під час взаємодії з іншими суб’єктами допомоги, як «не нашкодити» внаслідок втручання в ситуацію пережитого насильства, – про ці важливі теми учасниці і учасники дискутували під час фасилітаційних вправ та обговорювали «червоні лінії» для суб’єктивних оцінок поведінки постраждалих, кривдників, свідків в епізодах насильства.

Що має зробити громада, щоб зменшити або попередити випадки насильства? Як підготувати план безпеки для жінки на випадок насильницької поведінки партнера? Як фахівцю розпізнати під час надання соціальних послуг ознаки пережитого жінкою насильства? На всі ці питання учасниці і учасники тренінгів обмінювалися знаннями під час групових вправ.

Новітнім компонентом тренінгів стала інтерактивна настільна гра «Рівень (не ) втручання», яка створена громадською організацією «Важливі» та підтримана з виготовлення і проведення майже у всіх областях України «Центром «Жіночі перспективи» в рамках цього проєкту. Учасниці і учасники тренінгів надали позитивну оцінку грі та зацікавлені у її поширенні для  навчання фахівців людино-центричному підходу надання соціально-психологічних і гуманітарних послуг, заснованих на повазі та дотриманні права людини на самовизначення, свободи вибору та гідного поводження, безоціночного спілкування та упередженого ставлення, розуміння існування різноманітності в цінностях, досвіді, можливостях та культурних традиціях людей.

Поділитися