Одним із поширених та водночас складних злочинів є домашнє насильство, про це свідчить щорічне збільшення випадків. За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей. Статистика говорить, що у понад 80% це насильство чоловіків щодо жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок. Воно є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим. Домашнє насильство існує в чотирьох формах: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Більшість потерпілих рідко звертаються за допомогою до фахівців через страх осуду, відчуття сорому, страх помсти від кривдника або залежність від нього, чи не знають куди звертатися для отримання допомоги.
ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» щомісяця проводить для фахівців соціальної, педагогічної сфер Житомирської області 4-х модульні вебінари з надання первинної психосоціальної підтримки особам, які постраждали від насильства. Під час навчань фахівці підвищують рівень своєї обізнаності щодо того, за якими ознаками можна розпізнати, що дорослі чи дитина страждають від насильства; як правильно встановити та налагодити контакт; знайомляться з техніками стабілізації емоційного стану потерпілих.
Понад 300 фахівців соціальної сфери оволоділи необхідними практичними навичками та вміннями уважно слухати людину, що пережила насильство, надавати первинну психологічну підтримку, визначати потреби та, за необхідності, перенаправляти до лікаря, психолога, психотерапевта, юриста, поліції, і т.д. Вебінари відбулися в рамках проекту «Впровадження для фахівців сфери охорони здоров’я та соціальних працівників в Житомирській області освітніх та тренінгових програм для подолання психосоціальних та медичних травм у жертв сексуального насильства/ПТСР» за щирої підтримки Посольства Фінляндії в Україні.