Впродовж лютого і березня 2025 р. тренерки ГО ЖІКЦ провели в м. Житомирі воркшопи для молодіжної аудиторії, з тематичної частини яких молодь дізналася про основні поняття, пов’язані з гендерно зумовленим насильством і зокрема, сексуальним насильством і наругою, і практичну частину яких складав квест « Місія здійснена» з різноманітними завданнями на закріплення теоретичних знань. Взяло участь у воркшопах 124 молоді особи віком до 18 років, з них 109 дівчаток і 15 хлопців. До заходів доєдналися 18 вчителів навчальних закладів: Житомирського державного університету (факультет психології і логопедії), Житомирської філії Київського інституту бізнесу та технологій, Житомирського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ, Житомирського вищого професійно – технологічного училища, Житомирського кооперативного фахового коледжу «Бізнесу і Права» та ліцеїв міста Житомир.
Метою навчальних заходів є підвищення обізнаності молоді про гендерно зумовлене насильство і про державні та недержавні організації та установи, які надають допомогу постраждалим. Поглибити розуміння підлітками та молоддю сутності феномену домашнього насильства, як найбільш поширеного різновиду ґендерно зумовленого насильства, його форм та проявів, причин і наслідків та виховувати повагу до своїх прав та прав інших людей, а також активну позицію щодо запобігання домашньому насильству стало завданнями змісту навчальних заходів.
На початку заходу учасники і учасниці ознайомились з поняттям «стать» та «гендер», з поняттям гендерних стереотипів та гендерної дискримінації, які є форми насильства та статистика за 2024 рік по кількості випадків насильства в м. Житомирі. Учасниці і учасники переглянули відеоролик «Цикл насильства» освітного проєкту «Дім (не) безпеки», в якому йдеться мова про «Коло насильства» за визначенням Елеонор Волкер. Тренерки ознайомили з ознаками насильства згідно бачення Єжи Мелибруди, та як відбувається насильство за Міннесотською моделлю кола насильства. Після інформаційного блоку учасники та учасниці були об’єднані в 2 команди та працювали з завданнями станцій «Орієнтувальна», «Визначальна», «Рятувальна» квесту «Місія здійсненна». Молодь проявляла активність, при виконанні завдань дискутувала, відповіді давала аргументовані та переконливі, миттєво відповідали на питання визначаючи «правдиві» і «хибні» висловлювання, які ще існують в переконаннях людей. Сподобався учасникам та учасницям кейс «Більш-менш», в якому вони активно обговорювали твердження з кількісними показниками щодо проявів проблеми домашнього насильства у сучасному у суспільстві. Швидко та легко складали пазли інформаційного плакату та піраміди «Знайди допомогу». Молодь отримала інформаційні буклети громадської організації «Жіночого інформаційно- консультативного центру» з контактами організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства в Житомирській області.
Під час рефлексії гри молоді особи відмітили, що завдяки заходу отримали багато корисних порад як уберегти себе від насильства. На питання: «Як ви плануєте застосовувати отримані знання та навички?» отримали відповіді: «в повсякденному житті», «розповім знайомим», «корисні та важливі знання та навички для того, щоб захистити себе від потрапляння в ситуацію насильства», «це дуже важливо знати на теперішній час та майбутнє», «для саморозвитку», «в майбутньому житті та професії»; «якщо будуть такі ситуації, які були нами вивченні, буду діяти згідно з цими знаннями», «для власного досвіду»; «тепер буду помічати ознаки того, що ситуація може стати небезпечною»; «маючи знання з даної теми, можна допомагати людям».
Проведення воркшопів на Житомирщині стало можливим завдяки партнерству громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» з громадською організацією «Західно український центр «Жіночі перспективи» в рамках проєкту «Право на життя без насильства — цінність, за яку бореться Україна», який реалізується в областях України за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.