Житомирщина є сьомою областю, де за сприяння Міжнародного Благодійного Фонду «Український Жіночий Фонд» і за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії відкрилися подібні кабінети. Крім Житомира гінекологічні  кабінети безбар’єрного доступу для жінок відкрилися на базах міських лікарень  Бердичева, Звягеля та Коростеня. Кабінети облаштовано сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно. Основною метою діяльності таких кабінетів є раннє виявлення прихованих випадків насильства, забезпечення превентивних заходів щодо їх можливого повторення, а також підвищення ефективності координації і перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг.

Під час інформаційної сесії та круглого столу, в яких прийняли участь  медичні фахівці та представники громадських організацій Валентина Донець, завідуюча гінекологічним відділенням Житомирської міської лікарні №1, головний позаштатний акушер-гінеколог області розповіла що за 2 місяці роботи такого кабінету було надано медичних послуг понад 50 жінкам, які  мають обмежені фізичні можливості, або особливі потреби. Кабінет надає послуги і жінкам, постраждалим від сексуального насильства, домашнього насильства 24 години на добу. Послуги кабінету для жінок цільової групи безоплатні, тому що оплачуються державною структурою НЦЗУ. До кабінету можуть звертатися жінки зо всієї області і навіть з України.

За  «круглим столом» Тетяна Носова, голова МГО «Молодь обирає життя», координаторка проекту в Житомирській області, задавала питання лікарям про використання обладнання, яким було облаштовано гінекологічний кабінет безбар’єрності; чи зручно пацієнткам отримувати в такому кабінеті послугу лікаря,  як жінки дізнаються про такий кабінет, і багато інших моніторингових питань.

Експертну оцінку очікували всі від Нелі Ковалюк, жінки на візку, голови обласної організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я»: наскільки кабінет відповідає стандартам надання медичної допомоги жінкам з інвалідністю.

В заході прийняли участь, Ірина Бабенко, голова ГО “Жіночого інформаційно-консультативного центру”, Олена Коваленко, регіональна координаторка уповноваженого з прав людини в Житомирській області, член правління ГО ВПО «Мир на долоні», голова Асоціації журналістів в Житомирській області, журналістка Ірина Новожилова.

Контактні телефони, за яким можна звернутися за медичною допомогою жінкам, що знаходяться в кризових ситуаціях наступні:

063 – 374 -16-52     черговий лікар Лікарні №1 міської ради

063 –374 – 15-56     гінекологія Лікарні №1     Телефонна лінія підтримки 3033

Поділитися