8 серпня 2023 р. в приміщенні «Прозорий офіс» Житомирської міської ради відбувся захід для жінок з питання попередження гендерно-зумовленого насильства в надзвичайних ситуаціях та надання жінкам гуманітарної допомоги за участю делегації Благодійного фонду «HIAS UKRAINE», у співпраці з громадською організацією «Жіночим інформаційно-консультативним центром».

ГО « Жіночий інформаційно-консультативний  центр» провів інформаційну сесію для жінок на тему «Підвищення обізнаності жінок і дівчат про гендерно-зумовлене насильство та допомога постраждалим» за фінансової підтримки Фонду реагування в надзвичайних ситуаціях для жінок і дівчат HIAS та спільно з Житомирською міською радою. 20 жінок отримали знання про організації, які надають психосоціальну підтримку постраждалим від гендерно-зумовленого насильства та отримали «пакети гідності» – гуманітарну допомогу від представників Благодійного фонду «HIAS UKRAINE», делегацію від якого очолювала Кетрін Шамрай.

Під час інформаційних сесій, які відбулися в червні і липні місяцях, 140 дівчат, 74 хлопці (студенти навчальних закладів м. Житомира) та 49 жінок отримали знання про види гендерно-зумовленого насильства та про ознаки психологічного, фізичного, економічного насильства. Особливу увагу було надано роз’ясненню таких понять як  сексуальне насильство, сексуальна наруга, сексуальна експлуатація та сексуальні домагання. Жінки та дівчата були ознайомлені із статтями Кримінального кодексу України, за якими встановлюють покарання кривдників за скоєні злочини та порушення прав жінок на гідне поводження, тілесну недоторканість, обмеження свободи вибору, право на розвиток. Наведена статистика про скоєне насильство до жінок та дівчат як у світі, так і в Україні вразила учасниць інформаційних сесій.

А після інформації про наслідки насильства для фізичного та психічного здоров’я жінок, про які розповіла психологиня – тренерка  Людмила Кулік, жінки активно обговорювали життєві ситуації та більшість з них не бачили виходу з «кола насильства». Економічна залежність від чоловіка, спільне житло, маленькі діти, відсутність  роботи, або відсутність спеціалізованої освіти – такі фактори-перешкоди називали жінки щоб почати шлях до їх вивільнення з «кола насильства».

«Чому чоловікам не проводять такі навчання?» – задавали жінки тренерці. Але ж жінки, насамперед, мають усвідомити свої власні людські права, щоб вміти відстоювати їх у відносинах з чоловіками. А поки цей процес в свідомості жінки має тривалий час, психологиня Аліна Бродовська  навчає жінок технікам самозахисту від травмування їх психіки, захисту від психосоматичних захворювань, як наслідку від систематичних переживань ситуацій різних видів насильства.

За 2 місяці проекту 59 жінок ознайомились з елементарними техніками самозахисту з подолання стресу за методикою, розробленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я, яка доступна для жінок, щоб самостійно застосовувати фізичні та ментальні вправи для врегулювання свого психічного стану в надзвичайних ситуаціях.

Благодійний фонд «Хайес Україна» заготовили 126 «пакетів гідності» ( засоби особистої жіночої гігієни та захисту) для жінок- учасниць інформаційних заходів, які постраждали від домашнього насильства та жінкам з груп ризику Житомирщини.

Поділитися