За інформацією державних органів влади Житомирщини на території  області, в травні 2022 року  було зареєстровано  91 000 ВПО, із них 27 000 діти.

Протягом червня, незначна кількість родин ВПО виїхали із Житомирщини. Більшість ВПО повернулися до попередніх місць проживання, через припинення там бойових дій.  Але наразі до Житомирщини прибувають  нові родини ВПО із районів бойових дій .Більшість родин ВПО розміщені в населених пунктах територіальних громад області, в приватному секторі.

В продовж  червня 2022 року виконавча директорка  ГО «Жіночого інформаційно-консультативного центру» Марія Климчук зустрічалася з родинами ВПО із 15 територіальних громад Житомирської області: Андрушівської ТГ, Житомирської ТГ, Бердичівської ТГ, Брусилівської ТГ, Березівської ТГ, Глибочанської ТГ, Новогуйвинської ТГ, Народицької ТГ, Новоград-Волинської ТГ, Олевської ТГ, Овруцької ТГ,  Станішівської ТГ, Ушомирської ТГ, Малинської ТГ, Коростенської ТГ.

Жінки та люди похилого віку з числа ВПО розповідали про свої переживання та потреби різного характеру. В ході спілкування було виявлено 46 вразливих родин ( 18 -25 років 2 родини, від 25 – 40 років 28 родин, від 40-60 років 14 родин та +60  – 2  родини)  серед них: багатодітні родини – 14, чоловіки, які самі виховують дітей (вдівці ) – 2,  жінки, які самі виховують дітей – 16, родини з іншими факторами уразливості (інвалідність, хронічні захворювання та вагітні )– 16

Це родини із регіонів, де відбувалися і відбуваються бойові дії, зокрема: Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської, Одеської, Київської областей та постраждалих прикордонних  з Білорусією районів Житомирської області.

В більшості ці родини мають втрачене або зруйноване житло та майно. Вони в розпачі, що їм не має куди повертатись. Страх розпочинати життя спочатку. Коштів фактично не мають. Роботу в селі або маленькому містечку знайти важко.  Виплати, як ВПО затримуються. Гуманітарну допомогу, зокрема продукти харчування,  видають, але в переважній більшості там крупи. А для харчування, особливо для дітей,  цього недостатньо.

За фінансової допомоги  Міжнародної організації з міграції в Україні для 46 родин  ВПО фахівцями ГО ЖІКЦ було придбано необхідні продукти харчування, засоби гігієни, речі першої необхідності, медикаменти та одяг.

            Під час спілкування  із  родинами ВПО проводилось опитування щодо планування їх виїзду за кордон на заробітки.  Серед опитаних родин ВПО лише 4 особи підтвердили, що після завершення війни ймовірно прийдеться їхати на заробітки за кордон. Адже, на їх думку,  потрібні кошти на відбудову житла і нормального життя.  Всіх було поінформовано, щодо ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, які правила безпечного працевлаштування за кордоном та надано контакти Національної гарячої лінії з консультування мігрантів 527 безкоштовної з мобільних телефонів.

 

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь