«Посилення взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми» – ініціатива Координатора проектів ОБСЄ в Україні,- відбувається в форматі симуляційних вправ для соціальних служб виконавчих органів влади, місцевого самоврядування, інспекторів держпраці, офіцерів міграційної поліції та слідчих у справах, пов’язаних з торгівлею людьми, в Україні. 3х денний навчальний захід відбулися для команди фахівців з Житомирської, Вінницької, Рівненської, Волинської, Сумської, Київської, Донецької, Хмельницької, Харківської та Чернівецької областей.

Основними завданнями симуляційних вправ є: посилення міждисциплінарного підходу на різних етапах протидії торгівлі людьми; удосконалення практичних навичок ідентифікації постраждалих осіб; забезпечення цілісного підходу і комплексності допомоги особам, які зазнали трудової та сексуальної експлуатації; розширення доступу потерпілих до необхідної допомоги та поліпшення якості послуг; захист прав потерпілих та запобігання їх повторної віктимізації; відпрацювання механізму перенаправлення та чіткого розподілу відповідальності й компетенцій підчас виявлення та реінтеграції постраждалих осіб від торгівлі людьми ( ОПТЛ); взаємне інформування з дотриманням принципу конфіденційності.

На основі реалістичних сценаріїв, розроблених експертами Валентином Боровиковим та Ігорем Тригубом, розслідувалися випадки трудової та сексуальної експлуатації. В сценаріях виконували роль постраждалих від торгівлі людьми студентки Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Огієнка та представники громадських організацій «Милосердя» і «Жіночого інформаційно-консультативного центру».

Захід розпочався конференцією. З вітальним словом виступила заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції пані Ольга Ревук. Про проект розповіла керівник програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні пані Лілія Грудко. Спеціаліст з протидії торгівлі людьми Координатора проектів ОБСЄ в Україні пані Надія Кондибіна ознайомила учасників з програмою заходу та очікуваними результатами після завершення практичного навчання.

Велика увага на заході була зосереджена на формуванні командної роботи, органічній взаємодії різних фахівців та налагодженню механізму перенаправлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми.

@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine; @Morcos_DEV; @CanEmbUkraine; @WaschukCanUA; @CanadaDev; #людинаНЕтовар

 

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь