2 квітня 2021 р. в Бердичівській райдержадміністрації проведено семінар  на тему «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в умовах децентралізації в Україні». Консультант Ірина Бабенко повідомила посадових осіб РДА про виконання зобов’язань Уряду України у сфері протидії торгівлі людьми, про досягнення України у боротьбі з цим злочином,  наданні допомоги постраждалим особам, про недоліки, на які були вказані у щорічній моніторинговій  доповіді про боротьбу з торгівлею людьми Держдепартаменту США. На нараді були присутні посадові особи райдержадміністрації новостворених відділів : цивільного захисту населення, служби у справах дітей, гуманітарної та інформаційної політики, державної реєстрації та цифровізації, управління праці та соціального захисту населення, а також заступник голови райдержадміністрації .

Питання про створення нової  районної Координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання сімейному насильству та протидії торгівлі людьми залишається в райдержадміністрації відкритим, оскільки процес структуризації райдержадміністрації ще не завершено. Крім цього районна рада депутатів не прийматимуть районні програми, оскільки наслідком децентралізації є відсутність бюджетів районів на програми у соціальній сфері. На питання «Яка роль райдержадміністрацій у виконанні державних програм попередження насильства та протидії торгівлі людьми?» консультант Ірина Бабенко відповідь не отримала. Однак, всі учасники семінару переконані, що потрібно налагоджувати тісну співпрацю з владою територіальних громад. Хоча усвідомлення керівниками місцевих рад необхідності такої співпраці посадові особи райдержадміністрації наразі не спостерігають.

Експерт з реінтеграції осіб постраждалих від торгівлі людьми ГО ЖІКЦ Марія Андріївна Климчук провела індивідуальну консультацію з процедури оформлення документів на отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, уповноваженій особі від районного управління праці та соціального захисту населення після закінчення семінару.

На нараді була присутня Козюк Олена Анатоліївна, головний спеціаліст відділу сімейної політики Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації. В своїй промові вона повідомила присутніх про обласну програму запобігання та протидії насильству в сім’ї та торгівлі людьми на 2021 рік, а також урядові постанови та програми фінансової допомоги на відкриття притулків для жертв насильства .

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь