Закінчився 5ти річний проект «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», який був ініційований Міністерством соціальної політики та підтриманий Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Виконавчим партнером з реалізації проекту є команда громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр».

З вітанням до учасників конференції звернувся національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко. В своїй доповіді Сергій Гриненко розповів про пріоритетну позицію ОБСЄ в сфері протидії торгівлі людьми, про стан  з торгівлею людьми в Україні та досягнення Уряду України в боротьбі з цим злочином.

Про ситуацію з міграцією людей в Житомирській області доповів Анатолій Адамович Федорчук, начальник управління міграційної служби в Житомирській області. Понад 60 тисяч закордонних  паспортів отримали мешканці Житомирщини в 2018 році.

Про формування та поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів доповів директор департаменту праці, сімейної та соціальної політики Житомирської облдержадміністрації Юрій Васильович Прокопець. В області функціонують координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми, обласна робоча група суб’єктів з надання допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми, 36 постраждалих за цей період отримали статус постраждалого від торгівлі людьми та державну матеріальну допомогу, по області проводяться інформаційні кампанії з підвищення обізнаності людей про безпечну подорож та працевлаштування за кордоном.

Ірина Бабенко, координатор проекту надала друкований звіт про роботу організації за цей період –всім учасникам конференції. Понад 1500 державних службовців та представників органів місцевого самоврядування пройшли навчання на тренінгах з протидії торгівлі людьми. Експерт з реінтеграції постраждалих Марія Климчук доповіла про співпрацю ГО ЖІКЦ з райдержадміністраціями з питань надання допомоги ОПТЛ та як довелося залучати додаткові ресурси на лікування та реабілітацію постраждалих осіб з Міжнародної організації з міграції, ГО А21, ГО «Авенір» та фізичних осіб. Понад 90 тисяч гривень було залучено на допомогу 36 ОПТЛ.

Підчас конференції розгортались дискусії з таких проблемних питань як : надання безоплатної медичної , психотерапевтичної, юридичної допомоги ОПТЛ; контроль за діяльністю фірм з посередництва з працевлаштування за кордоном, локалізація установи для надання первинної допомоги ОПТЛ та соціального супроводу, збереження конфіденційності історій постраждалих осіб суб’єктами, які надають допомогу.

Закінчилась конференція нагородженням за особистий внесок у реалізації проекту  «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» державних службовців, правоохоронців, працівників медицини, громадських діячів Подяками громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр», Подяками Департаменту праці , сімейної та соціальної політики облдержадміністрації. Подякою Координатора ОБСЄ в Україні нагороджено директора департаменту праці, сімейної та соціальної політики Юрія Васильовича Прокопця.

В конференції прийняло участь 180 суб’єктів національного механізму взаємодії Житомирщини.

IMG_8550IMG_8633IMG_8410 IMG_8451IMG_8527IMG_8461IMG_8481IMG_8419IMG_8504IMG_8623

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь