21 серпня спільно з національним спеціалістом проектів програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні Надією Кондибіною  в м. Житомирі Жіночим інформаційно-консультативним центром проведено засідання «регіонального круглого столу» з представниками об’єднаних територіальних громад Житомирщини  на тему «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні». Учасниками заходу стали 14 представників об’єднаних територіальних громад ( з 20 запрошених та які підтвердили свою участь): Любарської, Пулинської, Попільнянської, Брусилівської селищних рад, Житомирської, Коростишівської, Чуднівської, Радомишльської, Новоград-Волинської міських рад, Чоповицької, Станишівської, Високівської, Червоненської сільських рад.

Надія Кондибіна розповіла про роботу Координатора проектів ОБСЄ в Україні у сфері протидії торгівлі людьми, Марія Климчук (експерт ГО ЖІКЦ з реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми) ознайомила присутніх з особливостями роботи з постраждалими особами від торгівлі людьми з власного практичного досвіду, Ірина Бабенко ( голова ГО ЖІКЦ) провела дискусію стосовно можливостей та перешкод в ОТГ щодо впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Для учасників заходу були надані інформаційні матеріали : статистика ОПТЛ за 2020 рік від МОМ в Україні, Зміни до Законів України з питання протидії торгівлі людьми, Рекомендації для впровадження політики протидії торгівлі людьми в громадах, Збірник нормативно-правових актів з протидії торгівлі людьми.

Учасники «круглого столу» активно поділилися своїми думками стосовно необхідності реалізації пропозицій наданих в Рекомендаціях. Сільські ОТГ мають менше можливостей щодо наявності відповідних фахівців та фінансових ресурсів в порівнянні з міськими ОТГ та селищними, і готові об’єднуватися згідно Закону України «Про співробітництво громад» з селищними та міськими за територіальною ознакою (в межах району). На даний період ОТГ мають відпрацювати механізм перенаправлення виявленої особи, яка  ймовірно постраждала від торгівлі людьми, до районної установи, де є відповідальна посадова особа за надання статусу ОПТЛ (зокрема управління праці та соціального захисту населення). Механізм перенаправлення має базуватися за принципом збереження конфіденційної інформації особи постраждалої від торгівлі людьми ( ОПТЛ) та високої відповідальності посадової особи, яка організовує заходи допомоги ОПТЛ.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь