Трудова міграція з сільської місцевості стала звичайним явищем. Трудові мігранти, повертаючись із закордону, неохоче діляться з місцевим оточенням про реалії роботи. Найчастіше розповідають про задоволеність своїми заробітками. Про ситуації роботи в умовах подібних до рабства розповідати не наважуються побоюючись осуду односельчан та помсти причетних осіб до злочину, який кваліфікується як «торгівлі людьми».

Про необхідність проведення заходів з підвищення обізнаності населення територіальних громад про явище торгівлі людьми, про відповідальність посадових осіб виконкомів сільських та селищних рад за безпеку населення стосовно проявів торгівлі людьми на території громад, про організацію роботи з соціальними групами ризику щодо попередження нелегального їх працевлаштування за кордоном, про попередження втягнення молоді і дітей в злочинну діяльність та кібер-грумінг через Інтернет було обговорено підчас он-лайн нарад з керівним складом місцевих рад Довбиської, Брониківської, Іршанської, Волицької, Коростишівської територіальних громад.

Голова ГО ЖІКЦ, Ірина Бабенко, надала консультацію учасникам нарад з питання  надання гарантованих державою видів допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми. Учасники нарад були ознайомлені з Національним механізмом взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми та участю фахівців територіальних громад у виявленні постраждалих від торгівлі людьми, наданні їм інформаційної підтримки, матеріальної допомоги, первинної медичної допомоги  та пере направлення цих осіб до райдержадміністрацій для оформлення державного статусу постраждалих від торгівлі людьми.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь