Засідання Координаційних рад з питань сім’ї, гендерної політики, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми в Андрушівській, Ружинській, Брусилівській, Олевській, Овруцькій та Народицькій  райдержадмністраціях відбулися за участю координатора проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» в Житомирській області Ірини Бабенко, голови ГО ЖІКЦ. На засіданнях було розглянуто питання результатів  формування політики протидії торгівлі людьми в районах,  а також про зміни, які відбулися за 5 років проекту в районах, перспективи співробітництва з об’єднаними територіальними громадами з питань проведення превентивних заходів та надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми.

У всіх районах, які відвідала Ірин Бабенко, Координаційні ради «пережили» оновлення складу, зміну керівництва та відповідальних за організацію процедури надання статусу та допомоги постраждалій особі від торгівлі людьми. Під час дискусії щодо формування місцевої політики протидії торгівлі людьми були обговорені питання дієвості Національного механізму взаємодії суб’єктів ( членів Координаційної ради) в трьох напрямках: попередження торгівлі людьми, боротьби з цим злочином та наданні допомоги постраждалим особам. Нові члени Координаційної ради висловилися щодо необхідності їх глибшого навчання у сфері протидії торгівлі людьми. Також були розглянуті питання повноважень суб’єктів НМВ, механізму їх взаємодії, можливостей виявляти постраждалих осіб від торгівлі людьми ( ОПТЛ) та з проведення інформаційної превентивної роботи з населенням.

Головам Координаційних рад було рекомендовано складати доручення  до суб’єктів НМВ на всі рішення, прийняті на засіданнях Координаційних рад та здійснювати контроль за їх виконанням. Також було повідомлено про готовність працівниць ГО ЖІКЦ надавати консультативну допомогу фахівцям в процесах проведення консультацій з ймовірно постраждалими особами та з питань організації їм допомоги, як в отриманні державного статусу ОПТЛ так і допомоги від Міжнародної організації з міграції. Учасники та учасниці круглих столів отримали інформаційні матеріали з контактними телефонами національних організацій, які надають консультативну допомогу та соціальну підтримку ОПТЛ, Андрушівка 1Андрушівка 2Андрушівкаі корисні сайти (527.org.ua)Народичі 2Овруч

Брусилів

 

На@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA;

@CanadaDev#людинаНЕтовар

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь