«Безвізовий режим – не  запорука безпечності!» – під таким гаслом відбулося засідання «круглого столу» представників громадськості та влади в м.Житомир 18 жовтня в День Європи боротьби проти торгівлі людьми.

Про початок національної кампанії «Небезпеку видно не одразу!» , яку ініціювало Міністерство соціальної політики України спільно з Міжнародною організацією з міграції в Україні, повідомив Олександр Антонюк заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Тільки за 2016 рік у світі виявлено постраждалих від торгівлі людьми 14 млн.осіб. З 1991 р. 230 тисяч українців стали жертвами цього злочину. 2017 рік проголошено Урядом України як «Рік боротьби з торгівлею людьми». Уряд робить конкретні кроки з розробки стратегії інформаційної політики з протидії торгівлі людьми, щоб якомога більше організацій були включені в поширення інформації про це ганебне явище та запобіжні заходи щодо нього.

 Заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Житомирській області Анатолій Федорчук розповів представникам громадських організацій про міграційну політику України  та міфи безвізового режиму щодо вільного працевлаштування за кордоном. Для мешканців Житомирщини з 1 червня виготовлено вже 75000 біометричних паспортів. В Україні виготовлено 5 млн. біометричних паспортів, але скористалося тільки 150 000 українців.

            Павло Шатохін, старший офіцер Житомирського прикордонного загону  Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України розповів про роботу на кордоні з мігрантами, які не мали з різних причин документів. Але звернень від постраждалих осіб від торгівлі людьми не було.

Про групи ризику, бідні та уразливі групи населення, які можуть стати жертвами торгівлі людьми, повідомила Людмила Голіяд, головний спеціаліст відділу державних соціальних допомог департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. 2,1 млрд. гривень заплановано на надання соціальної допомоги . на даний час в Житомирській області 20 тисяч осіб отримують державні грошові виплати як соціальну допомогу. На обліку перебуває 8 500 внутрішньо переміщених осіб.

Про особливості роботи з дітьми групи ризику яку здійснюють працівники обласної служби у справах дітей доповіла тимчасово виконуюча обов’язки начальника Наталія Пилипчук. На обліку служби 3100 дітей сиріт та 2 800 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах ( СЖО). Особливий контроль здійснює служба над цими дітьми під час їх оздоровлення за кордоном.

Голова громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр», Ірина Бабенко розповіла про просвітницьку роботу із старостатами новоутворених об’єднаних територіальних громад Житомирщини з питань організації профілактичної роботи в громадах з попередження торгівлі людьми. Вона звернулася до присутніх громадських організацій, які опікуються проблемами осіб груп ризику, з пропозицією приєднатися до національної кампанії і донести  корисну інформацію їх членам  та цільовим групам.  Адже захищає від небезпеки обізнаність

 Її колега, Марія Климчук ознайомила присутніх з  реінтеграційною роботою з постраждалими особами від торгівлі людьми, яку проводить організація. В 2017 році вона допомагає 4 постраждалим особам від торгівлі людьми відновити своє здоров’я та вирішити їх проблеми.

Лідери та представники громадських організацій : БО ХБФ « Добра практика», МБФ «Милосердя», ГО « Молодь. Жінка. Сім’я.», БФ Надія», ГО «Жінка», МБФ «Місія в Україну», Обласний гендерний ресурсний центр, – поділилися своїм досвідом з надання допомоги різним соціальним групам людей, які перебувають в уразливому стані і висловили готовність поширювати інформацію про торгівлі людьми серед своєї цільової групи.

Круглий стіл проведено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Уряду Канади в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми».

IMG_7832

@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA@CanadaDev#людинаНЕтовар

 

GOC_colour_en
LOGO_OSCE_Ukraine_UKR_LOGOTYPE_RGB
мин соц полит - логотип
Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare