Децентралізація, яка відбувається в Україні, має на меті посилити взаємодію місцевої влади з громадянами, навчити місцеву владу, яку обрала громада, вирішувати соціальні проблеми та забезпечувати захист прав членів своєї громади.

Стосовно груп ризику, які є в кожній громаді, аналіз їх уразливого становища та ймовірність їх членів стати жертвами торгівців людьми, відбувалися гарячі дискусії серед учасників під час виконання групових вправ. Старости сіл та селищ показали гарну обізнаність про склад своїх громад. І не просто йшла мова про кількісний склад населення, а про якісний, про тих, хто потребує допомоги.

Працездатні особи – скільки з них без роботи, скільки з них працює вже за кордоном, скільки з них шукає роботу за межами України? Це питання обговорювалось з керівниками центрів зайнятості Брусилова, Володарськ-Волинського, Баранівки. До кожної сім’ї, де є нелегальний мігрант, староста повинен донести інформацію про торгівлю людьми у світі та в межах України, її ознаки та допомогу держави, якщо таке сталося з членом цієї сім’ї.

Про важливість проведення інформаційних заходів з попередження торгівлі людьми для різних соціальних груп та про призначення відповідальних осіб в нових адміністративних структурах ОТГ обговорювалось учасниками тренінгу.

Старости дізналися про те як виявляти потенційних постраждалих осіб від торгівлі людьми, про розроблений Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, і яку допомогу сьогодні надає держава та Міжнародна організація з міграції в Україні. Експерт ГО ЖІКЦ з реінтеграційної допомоги постраждалим від торгівлі людьми  Марія Климчук поділилася практичним досвідом по роботі з ПТЛ та пообіцяла надавати практичну допомогу старостатам, якщо таких осіб буде виявлено на їх території.

Учасники висловили свою думку про важливість для них отриманих знань та надали високу оцінку організації тренінгу.

 

 

 

 

Тренінг проведено в рамках проекту “Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми в Україні» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, уряду Канади та Мінсоцполітики.
@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA@CanadaDev#людинаНЕтовар

 

GOC_colour_en
LOGO_OSCE_Ukraine_UKR_LOGOTYPE_RGB
мин соц полит - логотип

 

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare