17 вересня 2015 року, Жіночим інформаційно-консуьтативним центром, в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Житомирській області» відбувся тренінг з питань опитування дітей, що стали жертвами або свідками насильства, вчинили насильство, а також постраждали від торгівлі людьми, для спеціалістів з профілактичної роботи служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міських рад Житомирської області.

В ході проведеного заходу, всі учасники отримали не тільки теоретичні знання з питань поняття насильства та торгівлі людьми, його видів, статистичних даних, але й практичні уміння та навички з технології опитування дітей, які постраждали від різних форм насильства. Спеціалісти об’єднувалися в групи, розглядали історії, запропоновані тренеркою заходу Марією Климчук, та визначали важливі моменти (де? Коли? З ким? Як?) При опитуванні дитини, яка постраждала від насильства в сім’ї чи торгівлі людьми.

Тренеркою – волонтеркою Людмилою Кулік було розглянуто національну, міжнародну та європейську нормативно-правову базу захисту дітей у суді.

Під час проведення тренінгового заняття спеціалісти з профілактичної роботи служб у справах дітей ділилися власним досвідом роботи з даною категорією дітей, з історії розглядали власну практику та обмінювалися контактами для подальшої співпраці. Тренерка Надія Павлик провела сесію з питання впливу насильства на розвиток дитини, адже при роботі психологам та соціальним працівникам важливо враховувати вікові особливості дитини.

Всі учасники (27 фахівців зі служб у справах дітей) після закінчення тренінгу поділилися своїми позитивними враженнями, відмітили про необхідність проведення подібних зустрічей, для підвищення професійних навичок та актуалізації знань з визначеної теми.

Проведення заходу стало можливим за підтримки Координатора проектів ОБСЕ в Україні та Уряду Канади.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare