Захист населення територіальних громад від торгівлі людьми обговорювався на консультативних нарадах з керівниками Гришковецької селищної та  Швайківської, Оліївської, Глибочицької сільських рад експертом Іриною Бабенко, головою громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр».

На нарадах були розглянуті питання пов’язані з проведенням аудиту безпеки громади щодо проявів торгівлі людьми, партнерства громад в реалізації Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми згідно національного законодавства, про важливість прийняття місцевих програм протидії торгівлі людьми із залученням всіх місцевих організацій до проведення інформаційних заходів з попередження цього злочину, про відповідальність дільничного офіцера територіальної громади за виявлення  злочинних дій вербувальників, шахрайства посередників з працевлаштування за кордоном, за попередження втягнення дітей та підлітків в злочинну діяльність та дитячу порнографію.

Неврегульованим залишається питання надання всебічної гарантованої державою допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми згідно статті 16 закону України «Про торгівлю людьми», а саме надання безоплатної медичної, психологічної, соціальної, правової та інших видів допомоги. Під час дискусії учасники нарад дійшли згоди, що на даний час роль громади у протидії торгівлі людьми є важливою в контексті виявлення постраждалих осіб та перенаправлення до райдержадміністрацій для отримання ними державного статусу постраждалої особи від торгівлі людьми та державної допомоги. Однак з місцевих бюджетів керівництво місцевих рад готово виділяти кошти на відновлення втрачених документів  та лікування постраждалих мешканців громади від торгівлі людьми.

Головна роль у виявленні ймовірно постраждалих осіб від торгівлі людьми та вербувальників покладається на старост територіальних громад, які знають про кожну людину, що проживає чи тимчасово перебуває на території їх старостатів.

Керівники запевнили, що місцеві програми протидії торгівлі людьми будуть прийняті найближчим часом.

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь