image2 

Волонтери ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» під час  вуличної інформаційної акції  «Людина не товар», яка відбулася  30 липня в  парку культури та відпочинку  ім. Ю. Гагаріна, на вул. Михайлівській та Небесної сотні, розповсюдили понад 800 інформаційних буклетів з попередження торгівлі людьми.

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми та зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

За даними представництва МОМ в Україні  більше 120 000 українців постраждали від торгівлі людьми за кордоном з 1991 р. і спостерігається тенденція до збільшення кількості людей, яких проти їхньої волі змушують займатися фізичною працею. У пастку работорговців дуже часто потрапляють люди, не влаштовані в житті. Насамперед, люди, які мають певні соціальні проблеми. «В останні кілька років українців експлуатують у межах України, а не за кордоном. Ми бачимо, що ця проблема дедалі більше стосується не тільки молодих жінок, а й українських чоловіків, які в рабських умовах працюють на будівництвах, фабриках, кораблях і приймають участь у військових конфліктах. За 12 років в Україні порушено майже три тисячі справ за звинуваченням у  торгівлі людьми, і лише трохи більше півтисячі завершено судовим вироком», – каже глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан.

Представниця МОМ в Україні Варвара Жлуктенко розповіла про врятованих  волинським підрозділом міністерства внутрішніх справ малозабезпечених людей, яких із Закарпаття перевезли на Волинь, обіцяли там роботу, а зрештою експлуатували на одному зі сміттєзвалищ. Їх змушували розбирати та сортувати сміття і тримали у бараку, який мало чим відрізнявся від смітника. Погано годували, не платили грошей і не дозволяли нікуди виходити

Доволі поширена форма, яку українське суспільство поки що не надто сприймає саме як торгівлю людьми, це примусове жебрацтво. image5

ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр»  спільно з МОМ в Україні в 2017 році надав допомогу 3 чоловікам та 3 жінкам (мешканцям Житомирщини), які постраждали від трудової експлуатації в одній з областей України.

IMG_9920IMG_9923Акція відбувалася в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» в  за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та уряду Канади.

 image6
@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine@Morcos_DEV@CanEmbUkraine@WaschukCanUA@CanadaDev#людинаНЕтовар

 

GOC_colour_en
LOGO_OSCE_Ukraine_UKR_LOGOTYPE_RGB
мин соц полит - логотип
Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare