Міграція за кордон в пошуках роботи на Житомрищині набуває серйозних масштабів. У 2018 році 60 тисяч 800 громадян оформили закордонні паспорти з біометричними даними у підрозділах міграційної служби Житомирської області. У 2018 році мігрували з області 710 осіб. Переважно  трудові мігранти намагаються влаштуватися у Польщі. Чи всі вони знайдуть легальну роботу, пристойну роботу та справедливого роботодавця. Тільки за січень-березень 2019 року було зареєстровано понад 200 осіб, постраждалих у Польщі від торгівлі людьми.

Вуличну акцію з попередження мешканців Житомира щодо небезпеки нелегального працевлаштування за кордоном та існування явища торгівлі людьми у світі проводили члени обласної Коодинаційної ради Житомирської облдержадміністрації та громадська організація “Жіночий інформаційно-консультативний центр” . Було роздано 1500 буклетів з корисними телефонами організацій у Польщі та в Україні на випадок загрози життю трудовому мігранту.

Люди неоднозначно реагували на консультації волонтерів акції. Хтось дякував, а були й такі, що справедливо зауважували: “Краще б створювали робочі місця в Україні та платили достойні зарплати, а не роздавали буклети…”

А в вечері в кінотеатрі “Україна” 170 мешканців Житомира подивилися фільм “30 actionЖінка у полоні”. Фільм демонструвався в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми, яка організована Міністрерством соціальної політики спільно з відомствами за підтримки Міжнародної організації з міграції в Україні- агенства ООН з питань міграції, Координатором проектів ОБСЄ в Україні, громадською організацією А21.

 

Поділитися
FacebookVKGoogle+TwitterShare

Залишити відповідь